معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور:

متنوع سازی درآمدهای ارزی از طریق توسعه صنعت گردشگری و رونق صنایع دستی و هنرهای بومی میسر است

۱۵ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۹ کد : ۴۳۵۵۱ اخبار برگزیده رویدادهای مهم
تعداد بازدید:۱۲۶۲
در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که در مرکز علمی- کاربردی هتلداری پردیسان با حضور دبیر ستاد رفاهی، مشاوران ستاد رفاهی، مشاور رییس سازمان میراث فرهنگی، رییس دانشگاه، مدیرکل هتل پردیسان و استادان ودانشجویان این دانشگاه برگزار شد، دکتر امامی مشاور رییس سازمان میراث فرهنگی پیام علی اصغر مونسان (معاون رییس جمهور) را قرائت کرد.
متنوع سازی درآمدهای ارزی از طریق توسعه صنعت گردشگری و رونق صنایع دستی و هنرهای بومی میسر است

علی اصغر مونسان روز سه شنبه در آستانه روز دانشجو طی پیامی به مراسم بزرگداشت این روز که در مرکز علمی - کاربردی هتلداری و جهانگردی پردیسان مشهد برگزار شد گفت: اینجانب معتقدم با تکیه بر توان دانشجویان و جوانان فرهیخته و با تاکید بر توان ملی و اتکا به خود می توان زمینه استقلال اقتصادی میهن عزیز را با کاهش وابستگی به نفت فراهم نمود. 

وی در این پیام اظهار داشت: ما به سهم خود در دولت تدبیر و امید تلاش دو چندانی کردیم که با توسعه گردشگری و رونق کسب و کار در این صنعت علاوه بر بهبود چهره و تصویر ایران در نزد گردشگران بین المللی و علاقه مندان به سرمایه گذاری در کشور زمینه بهبود وضعیت مالی و رفاه اجتماعی اقشار مختلف مردم را فراهم آورده و با ایجاد اشتغال و درآمد مناسب و پایدار به ارتقای فرهنگی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی و شکوفایی میراث فرهنگی کشور کمک کنیم. 
وی گفت: دانشجویان عزیز رشته های مرتبط با صنعت گردشگری امروزه نیک واقفند که توسعه گردشگری و افزایش میزان تبادلات گردشگر در داخل مرزهای سیاسی و همچنین بین واحدهای سیاسی از جمله مهمترین شاخص های ارزیابی توسعه کشورهای جهان محسوب می شود.
مونسان افزود: قطعا این توسعه زمانی در کشوری همانند ایران اتفاق خواهد افتاد که همه مسئولان و برنامه ریزان کشور با بهره گیری از نهاد علمی و پژوهشی دانشگاه بتوانند مزیتهای ویژه و رقابتی کشور در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و هنرهای بومی، جاذبه های بی نظیر طبیعی و تاریخی و شرایط حداقلی سفر را برای گردشگران، سرمایه گذاران داخلی و جذب مشارکت سرمایه گذاران خارجی فراهم کنند.
وی ادامه داد: 16 آذر روز دانشجو، روز آرمانخواهی و آزادی طلبی جوانان این مرز و بوم و بزرگداشت خصلتهای پاک دانشجویان همچون صراحت، صداقت، سلامت و شجاعت است که سرمایه بزرگ کشور است. 
در ادامه پیام رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور آمده است: اینجانب ضمن تبریک روز دانشجو امید دارم که با تلاش بیش از پیش دانشجویان در رشته های مرتبط با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ارتقای علمی و پژوهشی و بهره مندی از فناوری اطلاعات نوین به مدیریت صحیح این منابع در ایران کمک شود و با بهره مندی از مزایای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی این صنعت فرصتهای شغلی جدید برای مردم شریف و زحمتکش این سرزمین به ویژه دانش آموختگان جوان این مرز و بوم ایجاد گردد.

همچنین دکتر امامی -مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور- طی سخنانی گفت: رشته و صنعت هتلداری و جهانگردی صنعتی پیشرو در جهان است و به عنوان راهبر یا لیدرشیپ توسعه از آن یاد می شود بنا بر این کار علمی و عملی در این عرصه می تواند موجب توسعه و تحول عمیق در کشور شود.
امامی افزود: ظرفیت گردشگری خراسان رضوی بیش از 50 درصد ظرفیت گردشگری کشور است و تاسیساتی که در این استان در حوزه های مختلف وجود دارد بیانگر همین مطلب است که امید است دانشجویان این رشته بتوانند رهبر توسعه گردشگری در کشور شوند. 

کلید واژه ها: #ستاد_رفاهی #روز_دانشجو #مونسان #میراث_فرهنگی #دانشگاه_پردیسان